f m y
^

Fast Food Orchestra tento týden startují turné s novým albem!

“Buďte v ZENU!” zní zpráva od české bandy Fast Food Orchestra, která tuto středu vydává zbrusu novou desku jménem V ZENU. Nové album prý vznikalo pomalu a promyšleně skoro tři roky a výsledkem je třináct tracků, z nichž tři jsou v češtině. Natáčení se zúčastnila celá řada hostů, jako jsou Dr. Kary, Vladimír 518, Adam Koller nebo Ivo Rafan. Základem inspirace byly podle slov autorů hlavně moře, pohoda a zábava. K desce jako takové kapela zkrátka postupem času dozrála, stejně jako k současné ucelenější sestavě formace FFO. Máte-li chuť kluky podpořit, je tu možnost Turné k desce se uskuteční v listopadu a bude zahrnovat deset koncertů v různých destinacích po republice. Pražský křest proběhne už 13. listopadu!

Natáčelo se v profesionálním studiu SONO a nákladné vydání desky podpořili právě fanoušci Fast Food Orchestra koupí originálního trička z limitované edice „Proud ZEN Supporter“ .

Fast Food Orchestra je kapela pověstná svými koncertními výlety do zahraničí, kde si většinou pořídí i lokálního koncertního „wingmena“. V Izraeli se dlouhodobou spojkou Fast Foodů stala známá ska a reggae kapela Los Caparos, mezi slovenskými bratry pak navázala legenda českého ska spojenectví s populárními Smola a Hrušky. Obě zmíněné kapely budou hlavními hosty Fast Foodů na tomto mezinárodním turné.

Slovenská kapela Smola a Hrušky, která s Fast Foody v České republice vystoupí vůbec poprvé, není v Česku žádným nováčkem. Zaznamenala velký úspěch například na letošních Mighty sounds; velmi pozitivní odezvu získal její singl “Čierny Biely”, který natočila ve spolupráci s brněnskými Gulo Čar. Smola a Hrušky vznikli v roce 1997 a mají za sebou pět desek a řadu populárních hitů jako třeba “Fajčit treba”, “Televizne noviny” nebo “Honey honey”.

Naopak Los Caparos jsou kultovní izraelskou kapelou, která v Česku vystupovala právě v rámci turné s Fast Food Orchestra. Tato pětičlenná formace nekompromisně patří k izraelské reggae a ska scéně s charismatickým frontmenem MC Gogou. Los Caparos vznikli v roce 2004 a mají za sebou dvě úspěšná alba. Jsou pověstní svou nadupanou show, která zvedne lidi z židle.

Credits: Jahmusic.net